5 tipů, jak lepit fotky do alba

Pořídili jste si fotoalbum s prázdnými stránkami a už se nemůžete dočkat, až pustíte uzdu své fantazii a začnete tvořit album plné vzpomínek? Ještě než se do tvoření pustíte, je vhodné si rozmyslet, čím fotky přichytíte. V tomto článku vám představíme 5 kreativních způsobů, jak lepit fotky do fotoalba.

 1. Lepky na fotky

Jedním ze způsobů, čím lepit fotky do alba jsou tzv. fotopodlepky. Jsou to malé oboustranně lepicí čtverečky na pásce, které nalepíte na rubovou stranu fotografie a tu přitisknete na papír. Při tomto způsobu je nutno mít na paměti, že se jedná o trvalé přilepení fotografie, a proto je důležité si dobře rozmyslet její umístění. Stejnou službu vám vykoná i klasická oboustranná lepící páska, kterou si nastříháte na požadovaný rozměr. S předpřipravenými fotolepkami vám však půjde práce rychleji od ruky. Podlepky na fotky můžete zakoupit ZDE.

2. Lepící růžky na fotografie

Fotorůžky jsou nejčastějším a velmi oblíbeným způsobem přichycení fotky. Jednoduše se nasadí na rohy fotografie a přilepí se do alba. Výhodou je, že pokud si časem danou fotku rozmyslíte, můžete ji bez problémů vyměnit. Růžky v naší nabídce jsou průhledné a nenaruší tak její vzhled. Klidně se ale můžete vyřádit a použít barevné růžky - bílé, černé, kraft, zlaté i stříbrné. Zakoupit u nás můžete průhledné růžky ZDE.

jak-lepit-fotky-do-alba

3. Jak lepit fotky do alba pomocí samolepicích teček?

Lepení fotek pomocí gelových samolepících teček je snadný způsob, jak připevnit fotky do fotoalb nebo scrapbooků. Stačí přitisknout tečku na její zadní stranu a přilepit ji na místo, kam chcete. Tečky jsou silné, ale přitom nenaruší fotku. Můžete ji tak snadno odlepit, budete-li ji chtít přesunout. Lepící tečky mohou být příjemným zpestřením fotoalba, neboť dle jejich tloušťky může vytvořit 3D efekt nalepené fotografie.

4. Fotosamolepky

Jednoduchým a rychlým způsobem můžete fotografie nalepit napřímo bez použití čehokoliv dalšího, když si je necháte vyvolat rovnou jako tzv. fotosamolepky. Jen odstraníte zadní fólii a přilepíte na požadované místo. Na internetu najdete několik fotolabů, které tento produkt nabízí. Pořídit si můžete také vlastní minitiskárnu značky Canon, Fujifilm či jiných značek.  Potisk je pomocí termosublimace, nekupují se žádné barvy, pouze dokupujete samolepící papír. Fotografie vás sice vyjde dráž než běžné vyvolání, ale oceníte ji zejména na průběžné vytváření alba a vlepení momentek ihned do vašeho deníku.

5. Washi pásky

Jsou to pásky z rýžového papíru dostupné v různých tloušťkách a v nespočtu barevných variant, které vaše album skutečně oživí. Snadno se trhají, můžete je popisovat i lepit na jakýkoliv povrch. Jejich využití je opravdu široké. Nemají však tak vysokou lepivou sílu, a tak doporučujeme si přilepení fotografie pojistit právě zmíněnými fotopodlepkami a washi pásky mít hlavně na dekorační účel.

 

Který způsob lepení fotografií preferujete vy? Pamatujte, ať už si vyberete kterýkoli z výše uvedených, jistě vytvoříte krásné a unikátní fotoalbum plné nezapomenutelných vzpomínek a příběhů, ke kterým se budete vracet znovu a znovu.

 

zarovka

Tipy na závěr

  • Zapisujte si důležité momenty a milníky, abyste je mohli připsat k dané fotografii
  • Použijte fotografie různých formátů, abyste dosáhli opravdu jedinečného osobního příběhu
  • Před lepením si pečlivě rozmyslete uspořádání fotek na stránce fotoalba.